Strona główna

Seminarium Attac w Warszawie
[2013-12-29]13 grudnia w siedzibie OPZZ w Warszawie odbyło się kolejne seminarium, zorganizowane przez stowarzyszenie ATTAC, przy współpracy OPZZ i wsparciu Fundacji im. Róży Luksemburg.

W spotkaniu pod nazwą: "Sytuacja lewicy i ruchów społecznych w Polsce i Europie", prowadzonym przez Ewę Ziółkowską – przewodniczącą Attac Polska, wzięli udział m.in.: Anna Grodzka – posłanka na Sejm RP, Twój Ruch, Stowarzyszenie Fair, Ryszard Prątkowski - Attac, Bogusław Gorski – przewodniczący Polskiej Partii Socjalistycznej, Roberto Cobas Avivar - przedstawiciel Kancelarii Sprawiedliwości Społecznej, Zbigniew Kaźmierczak - Ogólnopolski Związek Bezrobotnych, Rafał Szumny - Dom Wszystkich Polska, koordynator kampanii na rzecz dochodu gwarantowanego, Jarosław Przęczek - OPZZ, Rafał Bakalarczyk (UW) i inni. Swoje życzenia przesłała uczestnikom pani wicemarszałek Sejmu RP, Wanda Nowicka. Seminarium organizował i koordynował Piotr Kawiorski.

Zebrani omówli wiele problemów związanych z obecną sytuacją ruchów społecznych i lewicowych w Polsce i Europie oraz zgodzili się z propozycją Anny Grodzkiej, która zaproponowała stworzenia szerokiej koalicji ruchów społecznych na rzecz wspólnych postulatów, np. wprowadzenia płacy minimalnej czy dochodu gwarantowanego.

Zgodnie ustalono, że wspólne działania trzeba kontynuować i że warto od nowego roku wprowadzić cykliczne spotkania i seminaria oraz tworzyć większe sieci i organizacje.

(%)


powrót

Aktualności
- Strona główna
- Wiadomości Attac
- Inne działania

Attac
- Publicystyka
- Przesłania
- Attac w mediach
- Nasze media
- Książki
- Filmy
- Katalog stron
- Inne linki

Polskie Forum Społeczne
- Deklaracja PFS z podpisami
- Wiadomości PFS

Dokumenty
- Dokumenty programowe
- Uchwały, komunikaty
- Oświadczenia
- Finanse
- Konto Attac

Struktura
- Kontakt
- Zarząd

Other languages
- English
- French
- Deutsch

FAQ
- Czy wiesz, że...
- Nasze cele

Copyleft 2004 Stowarzyszenie ATTAC Polska, e-mail: info@attac.org.pl, http://attac.org.pl