Uchwały, komunikaty

Czasy nowe, zwyczaje stare
[2008-04-02]

W jednym z ostatnich numerów wychodzącej na Śląsku „Trybuny Robotniczej" ukazało się tłumaczenie apelu na temat „rajów podatkowych", podpisanego przez organizacje krajowe Attac z wielu krajów Europy, w tym przez Attac Polska (tutaj). Niestety, redakcja tygodnika dopuściła się manipulacji, usuwając z podpisów pod apelem nazwę polskiego Attac.

Można byłoby uznać takie działanie za przypadek, gdyby nie fakt, iż kilka miesięcy wcześniej do podobnej manipulacji doszło w sprawozdaniu z Forum Społecznego z Cottbus, napisanym przez Norberta Kollenda z Niemiec. Cenzura redakcyjna usunęła, bez wiedzy i zgody autora, zdanie mówiące o tym, że jednym ze współuczestników forum był Attac Polska. Mimo protestów, do dziś nie ukazało się w „TR" sprostowanie na ten temat. Dodać należy, iż podczas forum w Cottbus Attac Polska przygotował sześć seminariów, a przedstawiciele środowiska związanego z „TR” wzięli udział w zaledwie jednej konferencji.

Przykre jest w tej sprawie to, że wraz z tytułem tygodnika, zapożyczonym z poprzedniego ustroju, powrócił też obyczaj PRL-owskiej cenzury.


Stowarzyszenie Attac Polska


02.04.2008.

powrót

Aktualności
- Strona główna
- Wiadomości Attac
- Inne działania

Attac
- Publicystyka
- Przesłania
- Attac w mediach
- Nasze media
- Książki
- Filmy
- Katalog stron
- Inne linki

Polskie Forum Społeczne
- Deklaracja PFS z podpisami
- Wiadomości PFS

Dokumenty
- Dokumenty programowe
- Uchwały, komunikaty
- Oświadczenia
- Finanse
- Konto Attac

Struktura
- Kontakt
- Zarząd

Other languages
- English
- French
- Deutsch

FAQ
- Czy wiesz, że...
- Nasze cele

Copyleft 2004 Stowarzyszenie ATTAC Polska, e-mail: info@attac.org.pl, http://attac.org.pl